Home / Lajme / Maqedoni / OBRM-PDUKM: LSDM-ja ta tërheqë kryetarin e Kuvendit

OBRM-PDUKM: LSDM-ja ta tërheqë kryetarin e Kuvendit

Përmes një kumtese dërguar mediave, OBRM-PDUKM-ja konsideron se ka ardhur koha që LSDM-ja, siç thonë, ta dëgjojë zërin e popullit dhe ta tërheqë kryetarin e Kuvendit,

Kjo parti e konsideron se kryetari është zgjedhur në kundërshtim me Rregulloren e Kuvendit, njiherit e akuzon LSDM-në se e ka mashtruar popullin.

OBRM-ja vlerëson se, siç thonë, dhuna politike mbi Kushtetutën, ligjeve dhe Rregullores së Kuvendit, shkaktoi mllef te qytetarët e Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *