Home / Lajme / Maqedoni / OBRM-PDUKM: Sa më parë të nënshkruhen zgjedhjet lokale

OBRM-PDUKM: Sa më parë të nënshkruhen zgjedhjet lokale

OBRM-PDUKM-ja përmes një kumtese përsërit qëndrimin e tyre që sa më parë të shpallen zgjedhjet lokale dhe së bashku me ta të mbahen edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Sipas tyre, kjo është mënyra e vetme për dalje nga kriza,

 

“Kaloi një muaj nga tentimi joligjor që deputeti Talat Xhaferi të zgjedhet kryetar Kuvendi. Kaloi një muaj nga shkelja flagrante e shkeljes së Rregullores, ligjeve dhe Kushtetutës nga ana e LSDM-së dhe partnerëve të saj”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Nga kjo parti thonë se, kanë ofruar tre termine për mbajtjen e zgjedhjeve lokale që sipas tyre, është në të mirë të qytetarëve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *