Home / Lajme / Maqedoni / OBRM-PDUKM: Xhaferi u zgjodh në mënyrë të paligjshme

OBRM-PDUKM: Xhaferi u zgjodh në mënyrë të paligjshme

OBRM-PDUKM përmes një kumtese me shkrim ka theksuar se Zoran Zaev ka vendosur të fsheh programin dhe biografinë nga kandidatët e miratuar për ministër nga analiza dhe rishikimi nga ana e opinionit, pozicioni parlamentar, profesioni profesional dhe gazetarët,

 

”Ra në ujë njoftimet për transparencë dhe raporti i LSD dhe koalicioneve të partnerëve nga shumica e zgjedhur kuvendore. LSD për herë të dytë redukton dhe degradon Kuvendin e Maqedonisë brenda një muaji. LSD e ka shkelur Kushtetutën, Rregulloren për punë të Kuvendit dhe Ligjin për Kuvend ku dhunshëm dhe në mënyrë ilegale ka zgjedhur Talat Xhaferin për kryekuvendar’, thuhet ndër të tjera në kumtesën e OBRM-PDUKM.

Ata në kumtesë shtojnë se e gjithë kjo që bën LSDM nuk është qeveri e reformave të reja, por kundër reformë, njofton AIM.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *