Home / Kryesoret / OBRM-PDUKM: Zaevi gënjen për mbrojtjen e interesave kombëtare

OBRM-PDUKM: Zaevi gënjen për mbrojtjen e interesave kombëtare

OBRM-PDUKM-ja vazhdon të deklarohet kundër gjuhës shqipe dhe shqiptarëve në përgjithësi, duke përdorur kritika, sulme dhe akuza ndaj Zoran Zaevit të LSDM-së,

 

Sipas tyre, Zaevi duhet të zgjedhë të hedhë poshtë dygjuhësinë në kartëmonedha dhe uniforma, si edhe rezolutën për gjenocid ndaj shqiptarëve, ose të shkelë fjalën e dhënë te kryetari Gjorge Ivanov.

OBRM-ja e akuzon Zaevin se gënjen kur thotë se do të mbrojë interesat kombëtare.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *