Home / Lajme / Maqedoni / Ofanzivë diplomatike sot në selinë e LSDM-së

Ofanzivë diplomatike sot në selinë e LSDM-së

Ambasadorët e vendeve të BE-së sot pasdite kanë qenë në selinë e LSDM, ku janë takuar me udhëheqësinë e ngushtë të saj,

Në takimi në selinë e Bihaçka kanë qenë ambasadorja gjermane   Christine Althauzer. ai francez Christian Timonie, ambasadori britanik Charles Garrett, ambasadori holandez, Wouter Plomp dhe koordinator i Kombeve të Bashkuara, Louisa Vinton.
Pas takimit, asnjëri prej tyre nuk është shprehur para gazetarëve.

Jozyrtarisht, 24Vesti, thotë se qëllimi i këtij takimi ka qenë sqarimi i zgjedhjes së kryetarit të ri të Kuvendit dhe njohja nga afër e asaj që ndodhi të “enjten e përgjakur” në Kuvend.

Nga partiaj bëjnë me dije se bëhet fjalë për takime të rregullta me diplomatët e huaj në vend dhe së është diskutuar për atë që ndodhi të enjten në Kuvend

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *