Home / Lajme / Maqedoni / OSMANI: Lëvizja BESA iku prej gjithçkaje që ishte dakorduar

OSMANI: Lëvizja BESA iku prej gjithçkaje që ishte dakorduar

Zv/kryeministri i ri për çështje evropiane Bujar Osmani në emisionin Zig –zag në Art Channel ka thënë se Deklarata e përbashkët kishte qëlimin e konsensusit ndërshqiptarë dhe ishte ideja se vetëm debati mund të pengojë paragjykimin e fenomeneve.

Për fat të keq, siç shton ai, “Lëvizja BESA iku prej gjithçkaje që ishte dakorduar paraprakisht edhe nga Deklarata e përbashkët, votimi i kryeparlamentarit dhe tani edhe nga qeveria”.

“Është e tyre të shpjegojnë për këto amplituda të qëndrimeve. BDI nëse është vlerësuar për shqiptarët në 10 ciklet zgjedhore është konzistenca e saj. Ali Ahmeti të njëjtat qëndrime i ka pasur më 2002, të njëjtat i ka edhe tani”, ka thënë Osmani, transmeton Aktuale.mk.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *