Home / Lajme / Rajon / Papa Françesko: Lutemi për Maqedoninë (Video)

Papa Françesko: Lutemi për Maqedoninë (Video)

Kryepeshkopi Papa Françesko, gjatë fjalimit të tij të përjavshëm u është drejtuar dhjetëra mijëra njerëzve në Sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan për situatën në Maqedoni,

Françesku ka bërë thirrje për lutje dhe situatën e rëndë politike në Maqedoni pas ngjarjeve të dhunshme në Parlamentin e Maqedonisë javën e kaluar. Ai ka thënë se duhet të gjindet zgjidhje për zhbllokimin e situatës dhe ekonomisë. Poashtu gjatë fjalimit të tij është lutur për të gjithë vendet që përjetojnë vështirësi, veçanërisht për Maqedoninë.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *