Home / Lajme / Maqedoni / Paraburgim 30 ditorë për të dyshuarin për vënie të një mjeti shpërthyes në Kuvendin e Maqedonisë

Paraburgim 30 ditorë për të dyshuarin për vënie të një mjeti shpërthyes në Kuvendin e Maqedonisë

Prokuroria Themelore Publike, e ka shqyrtuar kërkesën e Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB) për kallëzim penal ndaj një personi, i cili dyshohet se natën e 27 prillit të dhunshëm në Kuvendin e Maqedonisë ka vënë mjet artizanal eksplodues,

 

Pas shqyrtimit të dëshmive dhe të dhënave tjera, ndaj personit J.L (41) nga Shkupi është shqiptuar masa e paraburgimit 30 ditorë, pasi që është konstatuar se dëshmitë japin bazë për procedime të mëtejme ligjore ndaj tij, bëjnë të ditur nga Prokuroria Themelore Publike.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *