Home / Lajme / Botë / Paralajmërimi tronditës i gjeneralit amerikan: Bëhuni gati për luftë

Paralajmërimi tronditës i gjeneralit amerikan: Bëhuni gati për luftë

Këshilltari i sigurisë së Presidenti amerikan, Donald Trump, ka paralajmëruar SHBA-në se ndoshta do duhet të përgatiten për luftë, shkruan “Daily Star”.

Gjenerali i Lartë i Drejtësisë McMaster, gjithashtu këshilltar i Presidentit Trump për sigurinë kombëtare, tha se Shtetet e Bashkuara duhet “të përgatiten për opsione ushtarake”, ndërkohë që tensionet me Korenë e Veriut tashmë ka arritur pikën e vlimit.

Ai tha se Amerika ka nevojë për një “opsion praktik ushtarak” për të kërcënuar diktatorin korean Kim Jong-un.

“SHBA duhet të jetë në gjendje t’i përgjigjet regjimit komunist, për të shmangur një “luftë të madhe dhe katastrofike, qofte edhe ushtarakisht”, tha McMaster.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *