Home / Lajme / Rajon / Parandalohet një sulm terrorist në Ankarasë, 2 të vdekur dhe 1 në pranga

Parandalohet një sulm terrorist në Ankarasë, 2 të vdekur dhe 1 në pranga

Një 25-vjeçar dhe një 30-vjeçar kanë mbetur të vrarë mëngjesin e sotëm gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë në Ankara.

Të rinjtë dyshohen të ishin pjestarë të orgatizatës terrorise DEASH.

Guvernatori i Ankarasë, Erxhan Topaç tha se këto dy persona kishin ardhur nga Stambolli në Ankara për të kryer sulmin terrorist. Mendohet se policia arriti t’i gjente të rinjtë falë një kontrolli makinash, ku një person i tretë, i vënë në pranga, pohoi se kishte ndihmuar të rinjtë për të ardhur nga Stambolli në Ankara.

Operacioni ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të Ankarasë, raporton “AA”.

Guvernatori Topaç gjithashtu tha se gjatë kontrollit të banesës ku ata gjetën të dyshuarit janë konfiskuar armë, granata dore dhe mjete shpërthyese me fuqi shkatërruese.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *