Home / Lajme / Maqedoni / Partnerët socialë do të bisedojnë për pagën minimale

Partnerët socialë do të bisedojnë për pagën minimale

Ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Ibrahim Ibrahimi sot do të ketë takim pune me përfaqësuesit e sindikatave reprezentative në Maqedoni.

Në takim, informojnë nga MPPS, do të bisedohet për pagën minimale.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *