Home / Kryesoret / Pas lajmit te INA, kjo është e vërteta për trupat e KFOR-it që kaluan nëpër Maqedoni!

Pas lajmit te INA, kjo është e vërteta për trupat e KFOR-it që kaluan nëpër Maqedoni!

Zyra e KFOR-it e ka konfirmuar  informacionin e hyrjes se trupave te tyre ne Maqedoni, duke theksuar  se kontigjenti portugez është drejtuar për në Greqi.

”Në lidhje me disa artikuj të publikuar nga disa media për ushtarë të KFOR-it drejt jugut, KFOR-i e konfirmon këtë informacion dhe njofton se trupat tanë të kontingjentit portugez janë nisur për në Selanik. Ky aktivitet do të vazhdoj edhe në ditët e ardhshme.” thonë nga KFOR. INA regjistroi trupat e KFOR ne hyrje te Bllaces.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *