Home / Lajme / Maqedoni / PEPR: Të burgosurit ishin pjesë e protestuesve që i rrahën deputetët

PEPR: Të burgosurit ishin pjesë e protestuesve që i rrahën deputetët

Partia për Emancipimin e Përgjithshëm të Romëve (PEPR) ashpër ka reaguar në atë çfarë ndodhi më 27 prill, veçnërisht, siç thuhet në komunikatë, vullnetarizmi i dy deputetëve të OBRM-PDUKM, Krsto Mukoski dhe Sasho Vasileski, ku hapën dyert e Shtëpisë ligjvënëse t’i lëshojnë të burgosurit e paguar që t’i rrahin deputetët,

‘Përgjegjësi patjetër të ketë. Ka kamera në Kuvend dhe nëse vërtetohet se vërtetë është kështu, duhet menjëherë t’u ndërpitet imuniteti dhe nga to të kërkohet përgjegjësi penale. Sipas njohurive tona partiake, e gjithë kjo ishte e regjisuar’, thonë ndër të tjera nga PEPR.

Nga partia thonë se në veprim janë MPB dhe Prokuroria e cila patjetër duhet të veprojë me drejtësi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *