Home / Lajme / Maqedoni / Për mjedis të gjelbër, Fatmir Izairi ndanë fidane për shkollat e Zhelinës (FOTO)

Për mjedis të gjelbër, Fatmir Izairi ndanë fidane për shkollat e Zhelinës (FOTO)

Kryetari i komunës së Zhelinës, Fatmir Izairi sot ka ndarë fidane për shkollat e kësaj komune. Sië thuhet nga komuna e Zhelinës kjo inicativë është e përbashkët me disa kompani të Zhelinës për një ambient më të pastër, njofton TetovaSot.

 “Komuna e Zhelinës, në bashkëpunim me kompanitë: “Aldako-Kipper”, “Vezë Sharri”,” Hilldin Komerc”, “Besha Trans” dhe “Florens”, financuan blerjen e 1200 fidaneve, prej të cilave 315 iu ndanë shkollave fillore të kësaj komune, kurse pjesa tjetër u mboll nga punëtorët e NPK Mirëmbajtja, për kultivim dhe shpërndarje pas një viti” thuhet në njoftimin e komunës së Zhelinës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *