Home / Lajme / Maqedoni / Përfaqësues të BDI-së dhe Lëvizjes Besa të pranishëm në kongresin e LSDM-së (Foto/Video)

Përfaqësues të BDI-së dhe Lëvizjes Besa të pranishëm në kongresin e LSDM-së (Foto/Video)

LSDM-ja sot ka mbajtur kongresin e 22-të të partisë, në të cilin pritet të votohet Zaevi për kryetar, pasi është kandidati i vetëm. Gjatë këtij kongresi kanë qenë të ftuar figura politike të ndryshme nga vendi,

 

Të pranishëm kanë qenë tre nënkryetarët e BDI-së, Teuta Arifi, Izet Mexhiti dhe Nevzat Bejta dhe kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, i shoqëruar nga deputeti Vesel Memedi.

Gjatë fjalimit të tij, Zavi theksoi se është kthyer shpresa për qytetarët dhe se qeveria e re do të krijojë shoqëri të barabartë për të gjithë./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *