Home / Lajme / Maqedoni / Përfundoi takimi mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa, ja për çfarë biseduan (Video)

Përfundoi takimi mes LSDM-së dhe Lëvizjes Besa, ja për çfarë biseduan (Video)

Pas takimi të djeshëm të Zoran Zaevit me Ali Ahmetin, LSDM-ja sot ka realizuar takim me Lëvizjen Besa në nivel të grupeve të punës. Pas përfundimit të takimit sekretari i përgjithshëm i LSDM-së, Oliver Spasovski, tha se kanë biseduar për parimet mbi të cilat do të ndërtohet qeveria e re,

 

“Vendimin për ndarjen e resoreve do ta publikojm në momentin kur do ta kemi. Për momentin bisedojmë për parim, nuk bisedojmë aspak për ndarje të resoreve, as për detaje tjera. Për ne është e rëndësishme të ketë parime si bazë mbi të cilën do të ndërtohet qeveria e ardhshme”, deklaroi para gazetarëve Spasovski.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *