Home / Lajme / Kronika e zezë / Përplasen dy makina në rrugën Trebosh-Pallaticë, lëndohet shoferi

Përplasen dy makina në rrugën Trebosh-Pallaticë, lëndohet shoferi

Dje pasdite, rreth orës 18 e 45 minuta në rrugën lokale Trebosh-Pallaticë, ka ndodhur një aksident me makinë ku janë të përfshirë dy automjetet e pasagjerëve “Golf karavan” me targa të Tetovës, i drejtuar nga 36-vjeçari Z.D nga Tetova dhe “Mercedes”, po ashtu me targa të Tetovës, i drejtuar nga 65-vjeçari F.A nga Tetova.

 Në përplasjen, drejtuesi i “Golf” ka fituar lëndime te lehta dhe është transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës, dhe më pas është liruar pas ndihmës mjekësore.

Pas inspektimit është përcaktuar shkaku i aksidentit, rrethanat në të cilat ka ndodhur dhe gjithçka tjetër. Dëmi material është vlerësuar në 100 mijë denarë.

 

Gjithashtu lexo

Shqyrtohet mundësia për punën në dy turne të kopshteve

Qeveria e Maqedonisë është duke e shqyrtuar mundësinë për të vendosur orar në dy turne …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *