Home / Lajme / Rajon / Pesë përfaqësues nga Shqipëria, pjesë e jurisë së Eurovisionit 2017

Pesë përfaqësues nga Shqipëria, pjesë e jurisë së Eurovisionit 2017

5 përfaqësues nga Shqipëria pritet të jenë pjesë e jurisë në Eurovisionin e këtij viti, që mbahet në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev.

Këtë vit jurinë e shtetit shqiptar e nis ish-pjesëmarrësja në Eurovision Olta Boka, pastaj vijnë edhe Marsela Çibukaj, Endri Sina, Orgesa Zaimi dhe Haig Zacharian.

Në këtë festival çdo vit zgjedhet kënga më e mirë, dhe kjo bëhet me anën e votive të publikut, mirëpo një pjesë të pikëve e kanë edhe juria e shtetit të caktuar, dhe kështu zgjedhja e tyre së bashku me atë të publikot do të vendosë se sa pikë i shkojnë secilit shtet.

Gjithashtu lexo

Digjet një Audi Q7

Në rrethana ende të pasqaruara është djegur një veturë e tipit “Audi Q7”në qytetin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *