Home / Lajme / Maqedoni / Plomp: Presim zhvillime pozitive në Maqedoni

Plomp: Presim zhvillime pozitive në Maqedoni

Ambasadori i Holandës në Shkup, Wouter Plomp, ka deklaruar se janë në pritje të zhvillimeve pozitive në javën që vjen,

Kjo deklaratë vjen pas takimit të Plomp dhe 15 përfaqësuesve tjerë të ambasadave të vendeve të BE-së në Maqedoni. Sipas tij, takimi ishte mjaftë i suksesshëm.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *