Home / Lajme / Botë / Policia britanike arreston personin e 14-të për sulmin terrorist në Manchester

Policia britanike arreston personin e 14-të për sulmin terrorist në Manchester

Policia britanike ka konfirmuar të dielën se e ka arrestuar edhe personin e 14-të, si i dyshuar për kryerjen e sulmit terrorist në Manchester.
25 vjeçari i arrestuar në jugëperëndim të Manchesterit ësthë i dyshuar për kryerjen e veprave terrrosite, kanë thënë zyrtarë të policisë, transmeton lajmi.net

Në total, deri më tani 14 persona janë arrestuar si të dyshuar për sulmin i cili la të vdekur rreth 22 persona në një koncert në Manchester.

Dy nga ta janë liruar, kurse 12 tjerë mbeten në paraburgim

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *