Home / Kryesoret / Policia çohet në këmbë, rrethohet Parlamenti nga qindra polic të njësisë speciale

Policia çohet në këmbë, rrethohet Parlamenti nga qindra polic të njësisë speciale

Ndërsa në Parlament këtë pasdite deputetët e VMRO-DPMNE-së po bisedojnë, ndërtasa e legjislativit është nën masa të rrepta sigurie, dhe janë në gatishmëri edhe pesëdhjetë anëtarë të Njësisë për intervenim të shpejtë (EBR) me armë automatike, helmeta dhe mburoja, njofton TetovaSot.

Në parkingun tek shtëpia e ARM-së, ka dy autoblinda dhe dhjetra e “Land Rovera”, ​​dhe dhe minibusa të policisë.

 Në anën e përparme të Parlamentit, përveç gazetarëve dhe mburojat për ptoestuesit, prania e policisë është pak e dukshme.

Pas hyrjes për në Parlament ,shihen landrovera të policisë dhe dhjetëra njësite të EBR, të cilët janë pa armë automatike.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *