Home / Lajme / Kronika e zezë / Policia jep detaje të reja rreth vdekjes së vajzës 21 vjeçare në lumin Erenik

Policia jep detaje të reja rreth vdekjes së vajzës 21 vjeçare në lumin Erenik

Gjatë ditës së diele në orët e para të mëngjesit është gjendur e vdekur në rrugën “Gjon Nikollë Kazazi” në lumin Erenik një vajzë e moshës 21 vjeçare. Trupi i pa jetë i 21 vjeçares është dërguar për obduksion në mjekësinë ligjore.

Viktima dyshohet të ketë kryer vetëvrasje. Ajo në orët e hershme të mëngjesit së ditës së shtunë ka marrë veturën e babait të saj ku rreth 4 kilometra larg shtëpisë është gjendur e vdekur.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë në rajonin e Gjakovës, Kolonel Ahmet Hasi ka thënë për Express se hetimet lidhur me këtë rast janë duke vazhduar. Ai thotë se mjekësia ligjore do ta zbardhë gjithë çështjen.

Sipas Hasit vdekja e 21 vjeçares është cilësuar si e dyshimtë.

“..gjasat çojnë nga një vetëvrasje, por rasti deri në reaultatet e obduksionit po cilësohet si i dyshimtë. Trupi është dërguar për ekzaminim mjekësor në mjekësinë ligjore në Prishtinë. Viktima ka qenë nga një fshat i Gjakovës, e moshës rreth 21 vjeçare. Mjekësia ligjore do t’i zbardhë të gjitha gjërat e paqarta”, ka thënë ai.

Tutje Hasi ka bërë të ditur se vajza nuk ka rezultuar të jetë e zhdukur.

“Vajza nuk ka rezultuar që të jetë e zhdukur. Ajo e ka marrë veturën e babait dhe 4 kilometra larg shtëpisë ajo është gjendur e vdekur”, ka bërë me dije kolonel Ahmet Hasi.

Gjithashtu lexo

Shqiptarja që ndodhej në zonën e sulmit në Barcelonë: Për 30 sekonda kam mundur të vdes unë me të bijën (Video)

Vetëm 30 sekonda kanë shpëtuar nga vdekja Rominën, gruan e re shqiptare dhe vajzën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *