Home / Lajme / Maqedoni / Policia maqedonase alarmohet nga një flamur shqiptar në hekurudhë

Policia maqedonase alarmohet nga një flamur shqiptar në hekurudhë

Vendosja e flamurit kombëtar në hekurudhën në afërsi të fshatit Vaksincë të Kumanovës ka ngritur në këmbë punonjësit e hekurudhave të Maqedonisë, të cilët menjëherë kanë alarmuar policinë, shkruajnë portalet maqedonase.

Flamuri ka qenë i vendosur në binarët e hekurudhës. Sipas portalit lokal të Kumanovës, policia ka dal në vendin e ngjarjes dhe ka hequr flamurin, duke theksuar se po vazhdojnë hetimet.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *