Home / Lajme / Maqedoni / Poposki: Shumë rregulla dhe parime janë shkelur aty për aty

Poposki: Shumë rregulla dhe parime janë shkelur aty për aty

Ministri i MPJ-së në Maqedoni, Nikolla Poposki, në një intervistë për AIM, ka thënë se dalja nga situata politike në të cilën gjendet Maqedonia sigurisht nuk është thjesht në ndërrimin e shumicës në Kuvendin e Maqedonisë. Shumë rregulla dhe parime, shton Poposki, u shkelën aty për aty,

 

Sipas Poposkit, zgjedhjet lokale janë testi tregues për drejtimin dhe nëse jemi të gjithë të sigurtë, ndoshta edhe mund të ketë mundësi për test të zgjedhjeve parlamentare.

I pyetur se ku e sheh Maqedoninë për një vit, Poposki shprehet: Me gjasë, më së paku me zgjedhje të reja. Ndoshta në një klimë më të shëndoshë politike.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *