Home / Lajme / Prekëse: Shtatëvjeçari nga Ferizaj, humb shpresën për jetë! (Video)

Prekëse: Shtatëvjeçari nga Ferizaj, humb shpresën për jetë! (Video)

Sëmundja dhe varfëria ia kanë humbur shpresat për jetë, shtatëvjeçarit Senad Bislimi nga Ferizaj. Ai jeton në kushte të vështira për jetës së bashku me babin dhe njerkën e tij.

 

“Nuk besoj që kam me u ba mirë”, thotë ai kur pyet gazetarja të premtojë se do të shërohet.

Vogëlushi mbeti jetim që kur ishte gjashtë muajsh, ndërsa vuan nga një sëmundje e cila është duke arritur në fazën ku vogëlushit rrezikon t’i paralizohet i gjithë boshti kurrizor dhe truri.

Në pamundësi të sigurimit të barërave për shërim, dhimbjet kanë kapluar të gjithë trupin e tij.

Kjo sëmundje Senadit i shkatërroj edhe ëndrrën për shkollim.

Senadit i vdiq edhe një vëlla. Njerka e tij me lot në sy thotë se nuk dëshiron që një fat i tillë të përcjell edhe Senadin.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *