Home / Kryesoret / Profesori maqedonas paralajmëron sulm të ri në Parlament (VIDEO)

Profesori maqedonas paralajmëron sulm të ri në Parlament (VIDEO)

Është e mundshme sulm i ri në parlament gjatë votimit për qeverinë, tha profesor universitetar Tony Deskovski.

Por sipas Deskovskit për Faktor 24, tani situata është krejtësisht e ndryshme për shkak se Ministri i Brendshëm ka zbuluar dështimet për sulmin e përgjakshëm të enjten qëndrojnë tek shërbimet e sigurimit.

Nga sulmi i përgjakshëm i të enjejtes së kaluar, e pësuan shumë deputetë, por më rëndë e pësoi Ziadin Sela, dhe Zoran Zaevi të cilët ishin edhe caku i kriminelëve dhe huliganëve maqedonas.

Nga MPB, zyrtarisht deri më sot numri i të arrestuarve ka shkuar në 12 persona, dhe pritet që të arrestohen edhe disa persona si të dushyar në sulmin e përgjakshëm në Parlament.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *