Home / Kryesoret / Prokuroria Themelore Publike kërkon dëshmitë e deputetëve të sulmuar në Kuvendin e Maqedonisë

Prokuroria Themelore Publike kërkon dëshmitë e deputetëve të sulmuar në Kuvendin e Maqedonisë

Prokuroria Themelore Publike ka dërguar ftesa në Kuvendin e Maqedonisë për deputetët e sulmuar fizikisht që të japin dëshminë e tyre,

Nga kjo prokurori thonë për Alsat-M se bëhet fjalë për të dëmtuarit që u sulmuan ditën e 27 prillit në Kuvend. Nuk ka të dhëna nëse ftesa për dëshmi do t’u dërgohen edhe gazetarëve të cilët gjithashtu u sulmuan fizikisht.

Deri tani, shtatë pesona janë arrestuar dhe dërguar në burgun në Shuto Orizare, për katër të tjerë është shqiptuar masa e kujdesit, kurse për një inspektor të DSK-së është shqiptuar burg shtëpiak.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *