Home / Lajme / Maqedoni / Propozimi që ndryshon Ligjin për Zgjedhje për të shtyrë zgjedhjet lokale është gati, javën që vjen u dorëzohet deputetëve

Propozimi që ndryshon Ligjin për Zgjedhje për të shtyrë zgjedhjet lokale është gati, javën që vjen u dorëzohet deputetëve

Ndryshimet në Ligjin për Zgjedhje me të cilat duhet të shtyhen zgjedhjet lokale për në tetor të këtij viti, si edhe ua vazhdon mandatin kryetarëve të komunave dhe këshillëtarëve tashmë është dorëzuar në Kuvend,

 

Burime për 24Vesti thonë se ky ligj është pajtueshmëria e të gjitha partive politike në kuvend, edhe pse Ilija Dimovski nuk është nënshkruar në ligj, por në një formular tjetër.

Pritet që javën tjetër ligji të jetë para deputetëve, por fillimihst partitë duhet që finalizojnë komisionet që ligji të votohet.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *