Home / Lajme / Rajon / Protesta e opozitës, Ambasada e Holandës: Të shmanget edhe parada e LGBT

Protesta e opozitës, Ambasada e Holandës: Të shmanget edhe parada e LGBT

Ambasada e Holandes në Tiranë ka këshilluar të gjithë shtetasit e saj që të shmangin lëvizjet ditën e nesërme. Po ashtu ambasada thotë se ka këshilluar që të shmanget edhe parade e komunitetit LGBT.

“Partia më e madhe e opozitës në vend ka bërë thirrje për një protestë masive kundër qeverisë në Tiranë më 13 maj. Monitproni mediat lokale dhe ndërkombëtare, kujdesuni e merrni të gjitha masat për të shmangutr protestat dhe demonstratat politike. Nëse e keni të mundur, shmangni kalimin në sheshin qendror të Tiranës, sheshin Skënderbej, bulevardin, sheshin Nënë Tereza dhe zonën e ish-bllokut. NJë paradë e komunitetet LGBT pritet gjithashtu të organizohet të shtunën në qendër të Tiranës. Stafi i Ambasadës Holandese në Shqipëri ka këshilluar që të shmangen edhe këto ngjarje sepse në të njëjtën datë do të mbahet edhe protesta e opozitës.”

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *