Home / Lajme / Maqedoni / Protesta nga qytetarët e shkyçur nga sistemi i ngrohjes në Shkup

Protesta nga qytetarët e shkyçur nga sistemi i ngrohjes në Shkup

Sot pasdite është paraparë protesta e 113 e qytetarëve të cilët janë shkyçur nga sistemi i ngrohjes. Protestat do të mbahen në vendin e zakonshëm para “Portës triumfale”,

Nga iniciativa organizuese e protestave njoftuan se protestat do t’ua kushtojnë edhe Gjykatës Themelore 2 dhe Gjykatës së Apelit.

“Këto institucione janë pjesëmarrës direkt në krimin me pranimin e dokumenteve false për procedurat e tyre dhe emërimin e tyre si dokumente autentike. Sot shënohen 40 ditë nga bashkëluftëtari jonë Strezo Strezovski i cili ndërroi jetë nga presionet e mafias që bashkëpunojnë me “Balkan Energy Group” (BEG)”, thuhet në ftesën e organizatorëve të protestave.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *