Home / Kryesoret / Protestë kundër arrestimit të të përfshirëve në dhunën në Kuvendin e Maqedonisë

Protestë kundër arrestimit të të përfshirëve në dhunën në Kuvendin e Maqedonisë

Radio Evropa e Lirë bën të ditur se një numër i vogël qytetarësh kanë protestuar para Prokurorisë themelore publike, siç thonë, për të mbështetur personat e arrestuar të përfshirë në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend,

Kliment Stoilov, babai i njërit nga të arrestuarit thotë se personat nuk duhet të arrestohen sepse janë patriotë që protestuan për të mbrojtur Maqedoninë nga dygjuhësia.

Ai bëri thirrje që të lirohen të gjithë pasi që janë provokuar nga shumica parlamentare që sipas tij e ka shkelur Kushtetutën dhe Rregulloren e Kuvendit

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *