Home / Kryesoret / PSP-ja konfirmon ngrirjen e pronave të Sead Koçan, Tv Nova nuk është prekur

PSP-ja konfirmon ngrirjen e pronave të Sead Koçan, Tv Nova nuk është prekur

Prona dhe tre xhirollogaritë e firmës ”Transmet” janë ngrirë, vërtetojnë nga PSP-ja për Makfaks. Por, xhirollogaria e Tv Nova nuk është nrirë, e as të personave fizik, ndërkaq nuk mund të tjetërsohen prona dhe zyrat e televizionit,

Të gjitha këto janë pronë e Sead Koçan, ndaj të cilit është lëshuar fletarrest ndërkombëtar dhe që nuk është gjetur deri tani.

Koçan është i përfshirë në lëndën e PSP-së, ”Trust” dhe dyshohet se ka përfituar nga ELEM, mbi 17 milionë euro, duke falsifikuar dokumente për të përfituar tendera.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *