Home / Kryesoret / PSP-ja përsëri do të kërkojë paraburgim për Sead Koçan

PSP-ja përsëri do të kërkojë paraburgim për Sead Koçan

Prokurorët e PSP-së nesër përsëri do të dorëzojnë prova dhe argumente për kërkesën për paraburgim të biznismenit Sead Koçan, pasi të premten Gjykata e Lartë vendosi të shfuqizojë vendimet e mëhershme të Gjykatës Themelore Shkupi 1 dhe Gjykatës së Apelit,

Nga PSP njoftuan se është paraparë takim për nesër në orën 10, ku gjykatësi i procedurës paraprake në Gjykatën Penale do të vendosë për kërkesën për paraburgim të Sead Koçan.

Sipas informacioneve që ka publikuar TV Telma, Koçan është kthyer në Maqedoni të premten para mesnate, përmes vendkalimit Tabanovcë, ndërsa avokati i tij kishte pohuar se Koçan ndodhet në udhëtim zyrtar.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *