Home / Kryesoret / Publikohet “bomba” për skenarin serb në Maqedoni, ja biseda e përgjuar se çfarë po bënte agjenti i shërbimit sekret serb (DOKUMENTE)

Publikohet “bomba” për skenarin serb në Maqedoni, ja biseda e përgjuar se çfarë po bënte agjenti i shërbimit sekret serb (DOKUMENTE)

Deputeti i LSDM, Muhamed Zekiri ka publikuar dokumente ekskluzive të DSK, ku shihet biseda e regjistruar midis agjentit dhe oficerit për lidhje të shërbimit sekret serb BIA  dhe deputetit të Partisë Serbe në Maqedoni, Ivan Stoilkoviq. Ata në bisedë shihet se si kanë folur për planet dhe skenare, shkrime të porositura që do të shpërthejnë në mediat serbe dhe që do të nxisin tensione në Maqedoni, përcjellur me frymë antishqiptare. Përveç kësaj është edhe takimi i planifikuar mes gazetarit dhe deputetit të Vuçiqit, Miroslav Lazanski me liderin e VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski.

lazanskilazanski2

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *