Home / Kryesoret / Publikohet lista e PDK-së

Publikohet lista e PDK-së

Është publikuar edhe lista e PDK-së, e cila konsiston nga disa emra befasues që janë përfshirë në listë dhe tjerë që mbetën jashtë saj.

Listës së kandidatëve të PDK’së i prinë kryetari i kësaj partie Kadri Veseli i pësuar nga Enver Hoxhaj.

Befasia qëndron se në këtë listë nuk është anëtarja e re e PDK’së, Arbana Xharra.

Në listë mungojnë edhe Blerand Stavileci dhe Adem Grabovci.

Mëposhtë është lista e PDK’së për deputetë në Kuvendin e Kosovës:

Kadri Veseli,

Enver Hoxhaj,

 Hajredin Kuçi,

Memli Krasniqi,

Xhavit Haliti,

Zenun Pajaziti,

Kurtan Kajtazi,

Safete Hadergjonaj,

Elmi Reçica

Ganimete Musliu

Blerta Deliu

Abdyl Salihu

Flora Brovina

Rrustem Musa

Selvije Halimi

Hajdar Beqa

Nait Hasani

Flora Brovina

Andin Hoti

Mergim Lushtaku

Naim Bazaj

Muharrem Xhemajli

Rafet Rama

Bislim Zogaj

Bekim Haxhiu

Beatrisa Pista

Luljeta Veseli-Gutaj

Drita Kadriu

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *