Home / Lajme / Botë / Putin bën thirrje për vazhdim të dialogut me Korenë Veriore

Putin bën thirrje për vazhdim të dialogut me Korenë Veriore

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin bëri thirrje sot për vazhdim të dialogut me Korenë Veriore dhe theksoi se provat e mëtutjeshme bërthamore janë të papranueshme, njoftoi TASS.

“Në çdo rast konsiderojmë se provat bërthamore dhe raketore janë të papranueshme dhe se ekziston nevoja për vazhdim të dialogut me Korenë Veriore, si dhe për ndërprerje të frikësimit të saj dhe gjetjes së zgjidhjeve të qeta për problemet”, tha Putin në Pekin.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *