Home / Lajme / Rajon / “Qëndrimet inferiore ndaj Berishës dhe Bashës po …” Rama i përgjigjet qytetarit: Politika nuk është …

“Qëndrimet inferiore ndaj Berishës dhe Bashës po …” Rama i përgjigjet qytetarit: Politika nuk është …

Të gjithë pa diskutim jemi të njohur me faktin se kryeministri Edi Rama, cdo aktivitet të tij e publikon në “Facebook”. Shumë aktivitete të tij mund ti ndjekim dhe live në ERTV Live. Edhe sot pamë konferencën e tij me drejtorin e Bordit Ekzekutiv të TURKISH Airlines.

“ERTV Live 😀: NJË LINJË E RE AJRORE SHQIPTARE – Konferencë për shtyp me drejtorin e Bordit Ekzekutiv të TURKISH Airlines, Ilker Ayci, sot në Shqipëri për fazën finale të asistencës teknike mbi projektin e linjës së re ajrore shqiptare 🇦🇱 🇹🇷” shkruan Rama.

Por si gjithmonë nga ana e qytetarëve ka shumë komente dhe reagime. Dhe në këtë postim shumë qytetare i kanë shkruar lidhur me situatën politike. Një qytetarë i shkruan se pse po qëndron kaq shumë inferiorë ndaj Berishës dhe Bashës.

Komentuesi: Eh me ke merzitur me qendrimet inferiore ndaj krimineleve e hajduteve Berisha -Basha e kompani. Ata sduan te tilla gjera por shtypja koken gjarperinjve me cdo cmim e sakrifice. Shpetoje vendin nga ato ndyrësira.

Rama: Mos u merzit Mirosh se nuk eshte boks politika, eshte shah😀

123

“Po me 21 Janarin ca bëre?”, shikoni si i përgjigjet Rama komentuesit

Pas fitores së zgjedhjeve presidenciale në Francë nga Emmanuel Macron, kundrejt Marie Le Pen, kryeministri i vendit tonë Edi Rama me anë të një fotoje të postuar në ‘Facebook”, ku duket kandidatja për presidente në Francë, ironizon situaten politike ne vend.

18341689_10154726358041523_4320926177207668242_n

Por te shumte kane qene qytetaret qe i kane komentuar ne kete postim ku njeri i shkruan:

Komentuesi: O Andikapat.. po me 21 janari ca bere?

Rama:Born, meso shqip njehere pastaj shkruaj se ti i’a merr te keqen çdo njeriu me aftesi te kufizuar me keto mend qe ke. 

ramamma

Nje qytetar i shkruan se ka bere mire qe ka pritur me postuar foton deri ne perfundim te zgjedjeve pasi ne parashikomet e Trump deshtoi.

Komentuesi: Mire qe prite me postu se ishe djeg si me parashikimet per Donal Trump.

Rama: Ardit, une nuk merrem me parashikime se nuk e pi kafen turke.

do

Shume qytetare i kane komentuar duke e thumbuar , por nga ana e tij vete Rama nuk ka nguruar pa i ironizuar duke iu pergjigjur si me poshte:

Konemtuesi:Jetojm ne vendin e cudirave, dikur krahasoheshim me Gjermanine sot me Francen, dhe jemi te vetdijshen qe jemi 1 miljon vite mbrapa… Nejse mirqe nuk paguajm per ajrin…

Rama: Dritan, mos u merzit, iku Cadra po ti na ke ne

Komentuesi: Kryeminster qe vet folen vet qeshen, Si kjo ne foto, si juve, si ai ne cader jeni te gjithe te shitur tek kthetrat e shejtanit

Rama: Ah Artan, ti qenke ne kthetrat e xhebrailit me gjithe keto femra qe enderroke😂😂😂😂😂

Komentuesi: o zemra lere kete po jam pa pun dhe fute pak trunin n funksion jam 27 vjec dhe pa pun ne kulmin e rinis me gjej nje pun te filloj qe neser jam i majt dhe vetem premtime boshe si tja bej te iki ne emigracion me thuaj

sjdjfj

 

ramamam

‘A je shqiptar ti mor burrë, ne po na rrjepin’, reagon Rama: Me llafe…

Çmimet e larta të transportit ajror përvece i kanë shkundur ekonomikisht, edhe i kane acaruar së tepërmi, kur vjen fjala te mungesa e reagimin nga ana e shtetit.

rama1

Ndërkohë që kryeministri Rama ishte në konferencë për shtyp me drejtorin e Bordit Ekzekutiv të TURKISH Airlines, Ilker Ayci, per fazën finale të asistencës teknike mbi projektin e linjës së re ajrore shqiptare, shume komentues i kane kujtuar realitetin.

Komentuesi: o zoti rama.shif iher na i ul lto cmime mer burr mos fol me ajer.duam ulje cmimesh nuk kemi nevoj per kompani.a kupto qe po na rrjepin.a je shqiptar apo sje mer burr.je koshjent qe po na rrjepin

Rama: E dëgjove çfarë thashë në konferencë edhe për çmimet Erald, se me llafe bëhen kollaj të gjitha po nga e thëna në të bërë është në mes një det i tërë. Kompania e re duhet edhe sepse rrit konkurencën dhe sa më shumë konkurencë aq më shumë çmime konkuruese

ram1

Gjate konferences per media, kryeministri nuk pranoi të pergjigjet per situaten politike. I pyetur nga një prej gazetarëve për situatën e pazakontë në vend, kryeministri ka refuzuar të përgjigjet: “Në këtë konferencë po flasim për qiellin që duam të arrijmë dhe nuk mund të flasim për nëntokën”, tha ai.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *