Home / Lajme / Botë / Qindra pasagjerë, ende të bllokuar në aeroportin e Londrës

Qindra pasagjerë, ende të bllokuar në aeroportin e Londrës

Në aeroport është angazhuar personel shtesë, të cilët ndajnë ushqim dhe pije për pasagjerët që presin, tha “British Airways”

Problemet me zbatimin e fluturimeve të “British Airways” nga aeroporti “Heathrow” i Londrës pas rënies së sistemit kompjuterik të shtunën po zgjasin.
Kompania kishte rifilluar fluturimet nga “Heathrow” dhe “Gatwick”, por qindra udhëtarë ende mbeten duke pritur në terminalet e aeroporteve.
Në aeroport është angazhuar personel shtesë, të cilët ndajnë ushqim dhe pije për pasagjerët që presin, tha “British Airways”.
Kompania pretendon se orari i “Gatwick” sot do të rivendoset plotësisht dhe shprehu shpresën se shumë prej fluturimeve të “Heathrow

Gjithashtu lexo

Trump kërkon ndaljen e ndihmës financiare për Serbinë, ‘shpëton’ Kosova

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump po bënë përpjekje që të reduktojë në mënyrë drastike …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *