Home / Lajme / Maqedoni / Rasti i Selës në duart e prokurorit që pati lëndën e Naserit nga Gërçeci

Rasti i Selës në duart e prokurorit që pati lëndën e Naserit nga Gërçeci

Darko Jakimovski është prokurori që do ta udhëheqë lëndën për tentimin – vrasje të deputetit Zijadin Sela, transmeton Gazeta Lajm.

Jakimovski është i njohur për opinionin shqiptar si prokuror që kishte lëndën për vrasjen e maturantit Angel Petkovski, për të cilën me 15 vite burg u dënua Naser Eshtrefi nga Gërçeci. Familjarët e tij thonë se Eshtrefi vrasjen e ka kryer në vetëmbrojtje, pasi është sulmuar për vdekje nga Angel Petkovski dhe babai i tij.

 

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *