Home / Lajme / Maqedoni / Regjistrohen dridhje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Regjistrohen dridhje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Një tërmet prej 4.3 shkallë Rihter është ndjerë në një zonë prej 110 kilometrave në perëndim të Shkupit, respektivisht në Republikën e Shqipërisë,

Sipas të dhënave të deritanishme të Observatoriumit seizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, tërmeti është ndjerë në rajonin e Dibrës dhe Gostivarit.

Dridhejt janë ndjerë edhe në Kërçovë, Tetovë, Ohër dhe Manastir.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *