Home / Kryesoret / Reshjet e shiut përmbysin Durrësin, probleme në qarkullim

Reshjet e shiut përmbysin Durrësin, probleme në qarkullim

Një stuhi që ka përfshirë në këto momente qytetin bregdetar ka krijuar vështirësi qarkullimi në rrugët kryesore dhe dytësore të Durrësit.

Rrugët pranë Bashkisë janë të mbuluara nga ujë, ndërkohë që si pasojë e kësaj janë krijuar edhe problemet e para me lëvizjen e automjeteve.

Mësohet gjithashtu se probleme ka pasur edhe te Stacioni i Trenit në Durrës, ku kanë shpërthyer në ujërat e zeza. Moti i keq me shtrëngata shiu ka sjellë dhe vonesa në ankorimin e trageteve në portin e Durrësit. 

Gjithashtu lexo

Qytetarët çdo ditë e më shumë revoltohen me pamjen trishtuese të Tetovës{VIDEO}

Qytetarët çdo ditë e më shumë revoltohen me pamjen trishtuese të Tetovë ,ku dhe të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *