Home / Lajme / Botë / Rice: Trump nuk mund të takohet me Kim Jong-un

Rice: Trump nuk mund të takohet me Kim Jong-un

Ish-sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice ka folur rreth zhvillimeve të fundit në raportet në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut.

Thotë se Donald Trump nuk mund të takohet me liderin Kim Jong-un. Presidenti amerikan më parë është shprehur i gatshëm për një takim të tillë.

“Presidenti i Shteteve të Bashkuara nuk mund të takohet me Kim Jong Un”, tha Rice.

“Jo në këto rrethana”, theksoi ajo.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *