Home / Lajme / Rajon / Rrëfimi i nxënësit nga Prishtina që u ther me thikë në oborrin e shkollës (Video)

Rrëfimi i nxënësit nga Prishtina që u ther me thikë në oborrin e shkollës (Video)

Thika u përdor sot në oborrin e një shkolle në kryeqytet. Aty, një nxënës i theri një tjetër djalë më të madh. I pari tani është në ndalim, ndërsa i dyti po trajtohet në spital.

18 vjeçari Gentrit Ismaili nga Prishtina u ther me thikë në oborrin e shkollës fillore ‘Pavarësia’ në Prishtinë, nga nxënësi i klasës së tetë me inicialet L.G.

 Nxënësi që po trajtohet në QKUK thotë se kishte marrë kërcënime nga sulmuesi një natë më parë dhe se pak para se të ndodhte incidenti e paralajmëroi udhëheqësinë e shkollës.

Nga incidenti ai shpëtoj me lëndime të lehta.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *