Home / Lajme / Maqedoni / Rritet kërkesa për shtesa fëmijërore për fëmijën e tretë në rajonin e Dibrës

Rritet kërkesa për shtesa fëmijërore për fëmijën e tretë në rajonin e Dibrës

Në komunën e Dibrës dhe Qendra Zhupë është rritur numri i çifteve që lindin edhe fëmijën e tretë, kështu që rritet numri i shfrytëzuesve të së drejtës së shtesës fëmijërore për fëmijën e tretë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 Kreshnik Paçuku nga Qendra nërkomunale për punë sociale në Dibër thotë për AIM-në se numri i përgjithshëm që e shfrytëzojnë këtë të drejtë juridike është 577. Vetëm në tremujorin e parë të këtij viti janë paraqitur 13 kërkesa të reja.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *