Home / Lajme / Botë / Së paku 46 të vdekur gjatë sulmit të SHI-së ndaj një kampi të refugjatëve në Siri

Së paku 46 të vdekur gjatë sulmit të SHI-së ndaj një kampi të refugjatëve në Siri

Së paku 46 persona e humbën jetën gjatë sulmit të SHI-së ndaj një kampi të refugjatëve në provincën siriane Hasaka.

Sipas burimeve siriane së paku pesë sulmues nga SHI-ja kanë aktivizuar mjet shpërthyes që e mbanin në vete, në afërsi të kampit i cili ka rreth 300 fmailje të refugjatëve irkaianë dhe sirianë nga provinca Hasaka.

Më pas pjesëtarë të grupit xhihadist kanë hyrë në përleshje me koalicionin kurdo-arab Forcat demokarike siriane. Shumica e të vrarëve janë gra dhe fëmijë.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *