Home / Lajme / Rajon / Sejdiu i uron fat Demakut pas largimit nga politika

Sejdiu i uron fat Demakut pas largimit nga politika

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu i ka uruar fat ish-bashkëpartiakes së saj, Puhie Demaku.

Kjo e fundit ka bërë të ditur sot se do të tërhiqet nga skena politike.

“Me Puhie Demaku, një prej pak personave që me buzeqeshje dhe pozitivitet ka hy në çdo betejë dhe gjithëherë ka dal fituese. Të priftë e mbara shoqe”, ka shkruar Sejdiu në llogarinë e tij ën Facebook, njofton Klan Kosova.

Demaku ka thënë se tërheqja e saj nga skena politike është për arsye personale, dhe se ajo nuk do të aderojë në asnjë parti tjetër.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *