Home / Lajme / Maqedoni / Selmani: Të mos humbet kohë për formimin e qeverisë së re

Selmani: Të mos humbet kohë për formimin e qeverisë së re

Qeveria e re të formohet sa më parë dhe të punojë për kthimin e besimit të qytetarëve te institucionet. Sipas ish politikanit, Imer Selmani partitë shqiptare duhet t’i shmangin imtësirat dhe bashkë me LSDM-në të krijojnë një qeveri të fuqishme, kundrejt opozitës poashtu të fuqishme.

 

“Do të ishte shumë e preferueshme që deri në fund të javës së ardhshme të kemi propozim para deputetëve për miratim të qeverisë dhe para mbarimit të muajit ministrat të ulen të marrin në duart e veta dhe të fillojmë t’i shohim frytet e qeverisjes së re. Më e dobishmja për qytetarët e Republikës së Maqedonisë dhe për shqiptarët në veçanti është që të tre partitë politike shqiptare të jenë në qeverinë e ardhshme. Do të kenë një shumicë të mirë me 67 deputetë, nuk do të jenë ngushtë vetëm me 62 për arsye se do të kenë një opozitë të fuqishme me numër të madh të deputetëve që është OBRM-PDUKM-ja me 51 deputetë” deklaroi për Alsat-M, Imer Selmani.

Gjatë ditës së djeshme kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, realizoi takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, por pa dhënë shumë detaje se për çfarë u diskutua në takim. Ndërsa gjatë ditës së sotme pritet të takohen grupet e punës nga LSDM dhe Lëvizja Besa.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *