Home / Lajme / Maqedoni / SHBA-të urojnë muajin e Shenjtë të Ramazanit

SHBA-të urojnë muajin e Shenjtë të Ramazanit

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) me rastin e fillimit të muajit të Shenjtë të Ramazanit përmes një njoftimi ka uruar besimtarët e besimit Islam,

 

“Ramazani është muaji i nderimit, bujarisë. Më e rëndësishmja, është kohë e çmuar për familjen dhe miqtë që të mblidhen dhe t’u japin atyre që kanë më pak. Ramazani na kujton të gjitha vlerat e përbashkëta të harmonisë dhe ndjeshmërisë që i mbajmë”, thuhet në njoftimin e DASH

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *