Home / Lajme / Rajon / Shembet ndërtesa 5 katëshe në Vlorë, u përdorën 15 kilogramë eksploziv (FOTO)

Shembet ndërtesa 5 katëshe në Vlorë, u përdorën 15 kilogramë eksploziv (FOTO)

Ditën e sotme Inseptoriati Kombëtar i Monitoritmit të Territorit në qytetin e  Vlorës me një shpërthim të kontrolluar ka shembur një ndërtesë 5 katëshe.  Sipas IKMT-së u përdorën 15 kilogramë eksploziv në 500 vrima.

Kreu i IKMT-së, Dallëndyshe Bici ka theksuar se këto operacione me shembje  do të vijojnë deri në filimin e sezonit turistik.

 

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *