Home / Lajme / Maqedoni / Shënim i 68 vjetorit të themelimit të Universitetit të Shkupit

Shënim i 68 vjetorit të themelimit të Universitetit të Shkupit

Universiteti “Shën Cirili e Metodi” në Shkup sot e shënon 68 vjetorin e themelimit të Universitetit dhe Ditën e shenjtërorëve Ciril dhe Metodi.

Me këtë rast Kampusi i universitetit në Shkup do të mbajë lutje kushtuar vëllezërve Cirili e Metodi, me të cilën do të kryesojë arqipeshkvi i Ohrit dhe i Maqedonisë, z.z. Stefan si dhe debat shkencor “Impakt-faktor: po ose jo?”.

Akademi solemne me këtë rast do të mbahet sonte në Operën dhe baletin e Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Arrestohet 51 vjeçari në ‘Tabanoc’, një ndër personat e kërkuar nga INTERPOLI

Më 16.08.2017, rreth orës 20:15 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, nga ana e policëve është arrestuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *